خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

وقف سمیرم

  سمیرم
  سرویس: اجتماعیسمیرم


   وقف، یادآوری تداوم احسان ماندگار است
   
   

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمیرم تاکید کرد: سنت نیکوی وقف تداوم احسان ماندگار در هر دوره و زمانه ای است.

       علی مبشری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار محلی صاحب نیوز تصریح کرد: گسترش و ترویج فرهنگ حسنه وقف و بهره برداری مطلوب از موقوفات و بقاع متبرکه مهمترین هدف تعریف شده این سازمان خواهد بود.

  وی یکی از برنامه های این سازمان در این هفته را نشست با اصناف و بازاریان شهرستان بیان و اظهار کرد: همایش همه واقف باشیم نیز با اطلاع رسانی به هیات امنای مساجد و حسینیه ها و بقاع متبرکه برگزار شد.

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم ادامه داد: مهم ترین وظیفه اوقاف عمل به نیات واقفان و جلوگیری از دخل و تصرف های بی مورد است و امکان تغییر نیت واقف به هیچ عنوان وجود ندارد.

  وی تاکید کرد: مهمترین فعالیت این اداره در سال های اخیر اجرای طرح جامعه امامزاده ابراهیم این شهرستان از نوادگان امام چهارم شیعیان است که با آزادسازی منازل اطراف امامزاده و آواربرداری در حال اجراست.

  به گفته این مسوول، برای ادامه کار آزادسازی اراضی اطراف آستان امامزاده ابراهیم(ع) این شهر ۷۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است.

  مبشری افزود: این اعتبار برای خرید هشت ساختمان مسکونی و تخریب، خاکبرداری و آواربرداری آنها برآورد شده است.

  وی با بیان اینکه هشت منزل در سال ۹۰ به قیمت ۶۴ میلیون تومان برای آزادسازی محوطه خریداری شد افزود:سال ۹۱ نیز سه باب ساختمان و یک حسینیه به مبلغ ۵۰ میلیون تومان خریداری و آزادسازی شد.

  وی با اشاره به خرید چهار ساختمان مسکونی دیگر در سالجاری تصریح کرد: هزینه خرید این تعداد واحد نیز ۱۲۰ میلیون تومان بوده است.

  این مسول به خرید هشت باب منزل مسکونی در سالجاری و نیاز به ۳۵۰میلیون تومان اعتبار اشاره کرد و افزود: اعتباری برای خرید این واحدهای مسکونی نداریم و نیازمند کمک مردم و خیران هستیم.

  مبشری خاطر نشان کرد: طرح جامع آستان مقدس امامزاده ابراهیم علیه السلام این شهرستان مهمترین طرح این اداره محسوب می شود که برای ادامه کار نیازمند کمک های همگانی و کمک های بیشتر است.

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم افزود: حدود سه هزار متر زمین تا زمان حاضر در اطراف این آستان مقدس آزادسازی شده و تا زمان اجرای کامل طرح جامع چهارهزار متر زمین دیگر نیز باید آزادسازی و تخریب شوند.


  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : آزادسازی ,تومان ,اداره ,افزود ,امامزاده ,اوقاف ,امامزاده ابراهیم ,میلیون تومان ,امور خیریه ,اداره اوقاف ,آستان مقدس ,امور خیریه سمیرم ,رییس اداره اوقاف ,تداوم احسان ماندگار ,
  وقف سمیرم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر